Kredi Masraflarını Geri Almak İçin Dilekçe Örneği

Bankaların kredi kullanan müşterilerinden kestikleri veyahut istedikleri dosya gideri, kredi gideri isimi altındaki meblağlara karşı çıkanlar açtıkları davaları kazandılar.  Önceden de bu konu konusunda çok sefer gelen haberleri sizlerle paylaşmıştık.  Yargıtay ve yurdun çeşitli yerlerinden mahalli mahkeme, bankaların kredi müşterilerinden aldığı dosya ve diğer giderlerin 10 sene geriye dönük olarak ödenmesine konusunda karar verdi. Ancak bunun için son 10 senede kredi kullanan takriben 12 milyon kişinin bir arzuhal ile bankaya müracaat etmesi gerekmektedir. İşte bu yazımızda o arzuhal örneğini sizlerle paylaşıyoruz.

 

………………BANKASI……………………ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

 

…………….nolu müşterinizim. Şubenizden ……………… tarihinde …………… ay vadeli olarak ……….. faiz oranı üzerinden …………………. TL ………………. Kredisi kullandım ve ……………. Ay ödeme yaptım.

 

İlgili krediyi kullanırken dosya masrafı adı altında tarafımdan eke makbuzunu sundugum ………… TL kesinti yapılmıştır. Kesinlen bu tutarın, 4077 sayılı Tüketici Koruma Kanunu’na göre haksız şart sayıldığından tutarın tarafıma iade edilmesini talep ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir